פרחי באך

מה זו שיטת פרחי באך ?

הנחת היסוד בטיפול בפרחי באך היא כי בלב של כל מחלה, כאב או בעיה אחרת, קיים מקור נפשי ולכן שינוי ברובד הנפשי יכול לעזור בריפוי הבעיה.

שיטת הריפוי פותחה בתחילת המאה ה- 20  ע"י רופא אנגלי שעסק גם בצמחים, ד"ר אדוארד באך. .

ד"ר באך האמין שלמצב הנפשי תפקיד חשוב בשמירה על הבריאות הפיזית של האדם ובתהליך החלמתו.

ד"ר באך פיתח שיטת הכנה מיוחדת לפרחי צמחים שבה הצליח לזהות קבוצה של מצבים נפשיים, כשמצא שלכל מצב מתאימה תמצית פרחים אחת או יותר, שיכולה לטפל באותו מצב נפשי.
הוא ריכז סה"כ 38 סוגי פרחים שונים, שתמציתם מהווה בסיס לריפוי כשבכל פרח זיהה תכונה בסיסית מסויימת.

עפ"י שיטתו טובלים את הפרחים במי מעיין ומשהים אותם בשמש לפרק זמן מסויים. השילוב של שלושת הגורמים הללו – הפרחים המיוחדים,
מי המעיין ואנרגיית השמש – נוצר הכוח הטיפולי הרצוי – כל פרח לפי המצב הנפשי המסויים.
למעשה השיטה עובדת על תדרים אנרגטיים של תמציות הפרחים מותאמים לתדרים האנרגטיים שיצאו מאיזון אצל המטופל, ותפקיד התמצית להחזיר את הגוף לאיזון.

מדוע כדאי להשתמש בפרחי באך?

הטיפול בפרחי באך הוא טבעי ופשוט , אינו מזיק ואין לו תופעות לוואי.

הטיפול לא דורש "בזבוז" זמן בנסיעות ובמפגשים אישיים בקליניקה. התמציות מאפשרות תהליך פנימי ואישי שמאפשר לכם להיות הפסיכולוגים של עצמכם ובעזרת התמציות להגיע לתובנות והבנות עם עצמנו. .

פרחי באך מטפלים בבעיות הרגשיות השונות של חיי היומיום. כשאנו לא מטפלים בהם נוצרת בגוף חוסר הרמוניה והחיים אינם רגועים. פרחי באך מחזירים את האיזון והתחושה ההרמונית לחיים רגועים ושלווים יותר.
כשאנו בהרגשה טובה ידוע שזה מחזק את המערכת החיסונית וכפועל יוצא מכך הגוף מתמודד טוב יותר עם מחלות, לחצים, כאבים וקשיים ביומיום.

לאילו מצבים יכול לסייע הטיפול בפרחי באך ?

בעיות קשב וריכוז

היפראקטיביות

עצבנות וחוסר סבלנות

קשיי הסתגלות

מתחים, חרדות ופחדים

דחיינות וחוסר מוטיבציה

חוסר ביטחון עצמי.

עייפות ובעיות שינה

פוסט-טראומה

התקפי זעם

ביקורתיות ושיפוטיות יתר

רגשות שליליים כמו שנאה, קנאה, כעס

ביישנות וחרדה חברתית

טיפול תומך בדיאטה

מחשבות טורדניות.

ועוד…..

איך מתבצע הטיפול ?

הטיפולים מתבצעים בדרך נוחה וגמישה – בשיחת טלפון מהבית.

שיחת טלפון ראשונה תהיה שיחת היכרות והסבר על השיטה וקביעת מועד לשיחת איבחון.

במפגש הטלפוני שנקבע  מתבצע תהליך איבחוני לגבי המצב הנפשי של המטופל. המטופל נשאל אודות התיפקוד היומיומי שלו , מצבי הרוח, קשריו האישיים, בעיות אישיות שמפריעות לו בתיפקוד היומיומי, חששות, טיפולים קודמים ועוד.

לאחר השלב האיבחוני  נעשית  התאמת התמציות למצבו הרוחני והרגשי של המטופל. אני משתפת את המטופל בהחלטות שלי ומסבירה לו למה בחרתי באותן תמציות ומקבלת את תגובתו והסכמתו לכך.

לאחר שלב ההתאמה המירבית של התמציות אני מרכיבה את תמצית פרחי הבאך הטיפולית המתאימה ביותר לאותו מטופל. ושולחת אותו בדואר או באיסוף עצמי מהקליניקה שלי בשוהם לפי מה שבוחר המטופל.

המטופל מתחיל לקחת את התמציות. נוטלים את הטיפות 4 פעמים ביום ,4 טיפות מתחת ללשון בכל פעם. לתמצית אין כל טעם לוואי, אין ריח מיוחד ואין כל תופעות לוואי בנטילתה     הבקבוק מתאים לעד 3 שבועות-
כאן מתחיל שלב המעקב. עד השיחה הבאה  המטופל יכול ליצור איתי קשר במידת הצורך.

לאחר שבוע עד עשרה ימים  מהטיפול הראשון מתבצעת שיחה טיפולית נוספת. זו שיחת מעקב בה אני מבררת את התחושות  שחווה המטופל וכן שואלת שאלות ממוקדות כדי לבדוק שיפור /. שינוי במצב המטופל .

לקראת סיום הבקבוק הראשון (בערך 3 שבועות מיום נטילת התמצית) מתקיימת שיחת מעקב נוספת השיחה ובהתאם לדיווח שלך אני משנה את הרכב התמצית ומכינה בקבוק תמצית נוסף עד שהבעיה העיקרית משתפרת.

המחוייבות  של המטופל בטיפול  -היא אך ורק לדאוג ליטול את התמצית לפי ההוראות – את שאר העבודה עושה התמצית שהורכבה למטופל באופן אישי.

כמה זמן אורך טיפול בפרחי באך עד לקבלת תוצאות 

טיפול בפרחי באך הינו תהליך פנימי שעובד על כל מטופל ומטופל באופן שונה. למרות שכולנו חולמים על מגע של קסם שבהינף יד יאזן וישנה בנו את הטעון שינוי ושיפור, בפועל אנו נזקקים
לסבלנות – לדעת ולהבין שמדובר בתהליך שיש לו עליות וגם ירידות יש לפעמים שיפור גדול ואחריה נסיגה קלה אך תמיד הכיוון הוא למצב של שינוי וריפוי

יש לי מטופלים שהגיעו לטיפול בפרחי באך בתחום ממוקד ולאחר שהרגישו שיפור עברנו לטפל בתחום נוסף שהפריע להם בחייהם. ויש אחרים שכאשר היגיעו לתוצאה המיוחלת בתחום הטיפולי
אותו רצו לשנות -או אז נפרדנו לשלום וזאת לאחר 3 חודשי טיפול בלבד.
בממוצע השינוי והשיפור מגיעים לאחר 3-4 חודשי טיפול
בין 3-5 בקבוקי תמצית פרחי באך
בהשוואה לדרכים טיפוליות אחרות כגון אימון או טיפול פסיכולוגי המחוייבות הטיפולית שלך כמטופל – היא ורק לדאוג ליטול את התמצית לפי ההוראות את שאר העבודה עושות התמציות של פרחי באך

האם ניתן לקבל טיפול בפרחי באך בשילוב נטילת תרופות וטיפולים אחרים

טיפול בפרחי באך הינו טיפול טבעי שאינו ממכר ובהחלט ניתן לשלב טיפול בפרחי באך עם נטילת תרופות כימיות וגם לשלב טיפולים הוליסטים ,טיפול פסיכולוגי או כל סוג של אימון ומפגשי שיחות עם אנשי מקצוע

עלות הטיפולים

שיחה ראשונה – שיחת איבחון – אורכת כשעה (אם נמשכת יותר משעה זה נכלל בתשלום ראשון) – כולל תמצית ודמי משלוח – 220 ₪.

באיסוף עצמי מביתי בשוהם – 200 ₪.

שיחות נוספות – כל שיחה עד 30 דקות – 100 ₪.

כל תמצית נוספת 60 ₪.

בתשלום מראש : התשלום על שיחת טיפול ראשונה + 2 שיחות טיפול נוספות + 3 תמציות –
התשלום 450 ש"ח – כולל דמי משלוח של התמציות.

ליצירת קשר, יש למלא את פרטיך ואחזור בהקדם אליך.