שאלות ותשובות

מהי נטורופתיה

הנטורופתיה היא פילוסופיית ריפוי ותפישה הוליסטית טבעית המעודדת את המטופל לרפא עצמו באמצעות מנגנוני הריפוי הטבעיים ואורח חיים בריא.

הנטורופתיה מבוססת על רפואה טבעית מסורתית וידע מדעי מודרני ואינה משתמשת בתרופות.

הטיפול הנטורופתי מתייחס אל האדם כמכלול ולא מתייחס רק לאיבר נשוא התלונה, וכולל התייחסות מקיפה למצב הרפואי של המטופל תוך נסיון להבין מה הגורם לבעיה .

הטיפול הנטורופתי שם דגש על תזונת האדם בשילוב שיטות ריפוי טבעיות כמו תזונה, תוספי תזונה, צמחי מרפא, פרחי באך, טכניקות מגע , הדרכה לאורח חיים בריא וכלים נוספים לצד תהליכי גוף נפש.
להחזיר אותו לאיזון במידת הצורך.

הנטורופת מבצע תשאול מקיף של אורח החיים והרגלי האכילה של המטופל ובהתאם לנתונים אלו ולבדיקות הדם, מכין המטופל תפריטים מותאמים אישית תוך התחשבות בהרגלי חיים שונים של המטופל.
בפגישות ההמשך מתבצע מעקב אחר יעילות התוכנית שנקבעה תוך ליווי מלא ומענה לכל שאלה ובהדרגה נבנית מסגרת חיים נוחה וקלה שתפקידה להביא לאיזון גופו של המטופל, לשמר את ההטבה הבריאותית שלו ולשפר את איכות חייו.

רפואת הנטורופתיה מבוססת על עובדות, מחקרים ונסיון קליני רחב שיש בה הצלחות טיפוליות משמעותיות.

האם הקפה הוא אוהב או אויב?

הקפה הוא בעצם שיח ירוק-עד. פירות הקפה מכילים את הפולים, הם נקטפים בדרך כלל ביד ועוברים תהליך עיבוד ארוך. אחרי שמוציאים את הפולים מן הפירות, מתסיסים אותם, רוחצים, מייבשים, מפרידים ומקלפים לפני הקלייה.
אחרי הקלייה טוחנים את הפולים ואז ניתן להכין מהם את הקפה.

קפה מכיל קפאין. קפאין הוא חומר המצוי בטבע בעיקר בפולי הקפה והוא חומר פסיכואקטיבי ממריץ .

הקפאין נספג מהר יחסית ממערכת העיכול למחזור הדם, כך שתוך 45 דקות עד שעה ממועד צריכתו הוא מגיע לרמת השיא לו בזרם הדם. בנוסף לקפאין, הקפה מכיל חומרים כימיים שמפורקים בכבד להרבה לתוצרי לוואי

פרק הזמן שבו הקפאין מתפרק או מסולק מהגוף עשוי לנוע בין שלוש לשבע שעות. לפיכך למידת היצטברות הקפאין ולתוצרי הפירוק שלו יש השפעה חשובה בחיי היום יום על גופנו.

לדוגמא: נמצא כי מנה אחת של 250 מ"ג קפאין גרמה לעלייה של יותר מ- 200% ברמת הורמוני הלחץ (האדרנלין) בדם.

אדרנלין ונוראדרנלין גורמים להגברת קצב הלב, לעלייה בלחץ הדם ולתחושת חירום ואנשים שצורכים קפאין באופן קבוע, זה אומר שגופם נמצא באופן קבוע במצב חירום.

לציין כי הקפאין לא מספק אנרגיה באופן ישיר אלא מעורר את מערכת העצבים ואדרנלין – וזה אומר שהאנרגיה נובעת מלחץ ולא מאנרגיה אמיתית.

כמו כן בצריכה יומיומית ומתמשכת של קפאין, מוגברת הפרשתו של הורמון הלחץ קורטיזול ומצב כרוני שכזה משפיע על איכות החיים ובעיות בריאות כמו איכות שינה, חרדות, מערכת חיסון , לחץ דם, הזדקנות מואצת, השפעה על המוח ועוד.

נמצא גם שקפאין מפריע לפעילות הנורמאלית של ח. אמינית שמשמשת כמוליך עצבי בשם גאבא. פעולת הגאבא אמורה  להרגיע את מערכת העצבים והקפאין למעשה הורס את פעולתו זו.

קפאין גורם לאיבוד ולספיגה לקויה של מינרלים חשובים וויטמינים, וצריכת קפה אפילו מועטה מפריעה לספיגת ברזל בארוחה.

אני לא אומרת לא לשתות קפה מידי פעם. אבל באופן שוטף שתית קפה באופן קבוע ויומיומי יכולה להשפיע לרעה על גופנו. ולכן צריך להקפיד על מינון נמוך או להימנע ממנו.

מהם התחליפים ?

קפה צ'יקוריה – הרכב 100% עולש.

הקפה מבוסס על עולש מכיל כמות גדולה של סיבים תזונתיים מסוג אינולין – סיבים פרה-ביוטיים התורמים לפעולת מעיים תקינה. הוא מזכיר מעט טעם של קפה, אך מעט מתקתק ומעודן יותר.
אם מתרגלים לטעם מדובר בתחליף מצויין.

משקה שעורה נמס אורגני – הרכב 100% שעורה אורגנית.

השעורה מכילה סיבים תזונתיים וחלבונים. מכיל גלוטין. טעם מריר. מזכיר מאוד קפה.

קפה תמרים

קפה תמרים עשוי מגלעיני תמר טחונים. המשקה טבעי, ללא קפאין וללא גלוטן.  יש בו ערכים תזונתיים כמו בגלעיני התמר. סיבים תזונתיים, נוגדי חימצון, חלבונים , ויטמינים ומינרלים כמו ברזל, אשלגן ועוד.

הטעם נחמד ומזכיר קפה. 

 

מה עושים עם התשוקה למתוק?

התשוקה למתוק נובעת בין היתר מחוסר איזון תזונתי וחוסר איזון כימי והורמונלי בדם. הרפואה הטבעית נותנת מענה פשוט לתשוקה למתוק ומאפשרת שליטה טבעית, בלתי רצונית, בתופעה.
אחד הסודות  לריפוי טמון במה אנו מכניסים לגופנו  ובהתנהגויות האכילה. ככל שהמזון יהיה יותר טבעי והגוף יקבל את מה שהוא צריך בצורה סינרגטית ונכונה, ארוחות מאוזנות והרגלי אכילה נכונים,
כך מתאזן הגוף, אין קפיצות סוכר, יש רגיעה הורמונלית,  ובהתאם לכך  גם הבולמוסים למתוק נרגעים.

אחת הדרכים להזין את הגוף בדברים שהוא צריך בדרך סינרגטית ולאזן אותו היא במוצרי ג'וס פלאס. לחצן.

.במצב כזה כשהגוף מאוזן אפשר להמשיך להנות ממתוק – אך זה כבר מגיע בצורה שפויה,  מתוכננת וראויה.

אפשרויות למתוק בריא, טעים וזמין

משקה קינמון

הקינמון הוא מתוק ומפחית תשוקה למתוק. אפשר להכין משקה קינמון על בסיס מים חמים וחלב שקדים או סויה.

תפוח אפוי

התפוח הוא פרי בעל אינדקס גליקמי נמוך והכנתו קלה,פשוטה וטעימה.

לעשות קישור לתפוח אפוי.

אפשר לעשות במיקרו אבל גם בתנור.

תפוחים ירוקים (רצוי)  – מוציאים מהם את הליבה והגרעינים במרכז ( גם אם לא מצליחים להוציא הכל – לא נורא בכלל) ויוצרים "בור" מבלי לפגוע בדפנות התפוח.

מכניסים פנימה: כמה חמוציות טבעיות,

אגוזים – לפי הטעם,

מעט קינמון,

ומעל יוצקים כפית דבש.

מניחים אותם בתבנית פיירקס תואמת + מים בגובה כ 1 ס"מ – ולתנור!

אני אופה אותם בחום בינוני בערך 30-40 דקות,

צריך לבדוק ולוודא שם אכן אפויים אבל לא מאבדים את צורתם.

תמר עם אגוז מלך

אגוז המלך מאזן את האינדקס הגליקמי של התמר והם שילוב מנצח לחטיף טעים מזין וזמין.

 

ליצירת קשר, יש למלא את פרטיך ואחזור בהקדם אליך.